İyinet Ayın Sitesini Seçiyor

İyinet webmaster forumu, yine çok güzel bir yarışmayla karşımızda. İyinet ayın sitesini seçiyor ve harika ödüllerle ödüllendiriyor. Yarışmaya Netinternet datacenter sponsor olmuş.

Yarışmanın ödülleri çok güzel. Birinciye 400 TL para ödülü verilecek. Bir siteye de Netinternet tarafından sağlanacak 1 yıllık linux hosting sponsorluğu yani centilmenlik ödülü verilecek. Centilmenlik ödülü alacak site de özgünlük aranacak. Ayrıca anket katılımcıları arasında da bir çekiliş yapılıp sürpriz ödül verilecek.

Yarışmaya katılmak için yapmanız gerekenler sitenizde bir tanıtım yazısı yazmak.

Yarışma Kuralları 

 • Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Her üye sadece 1 adet site ile yarışmaya katılabilir. Yarışmaya katılanlar, sitenin kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılacaklar.
 • Ücretsiz blog servislerinden (blogspot, blogcu gibi) ve komünite bloglardan açılan siteler, ücretsiz domaine sahip siteler yarışmaya katılamazlar.
 • T.C. yasalarına uygun olmayan siteler kesinlikle eklenmemelidir! Yarışmaya adult, w-arez, hack, crack içerikli sitelerin katılması yasaktır. Jüri üyelerinin bu tür siteleri son aşamaya kadar diskalifiye etme hakları var. (Not: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Telif Hakları çerçevesinde yasal olmayan siteler de kabul edilmeyecektir!)
 • Yarışma katılımcıları yarışmaya katılacakları sitelerinde makale yayınlayıp makale içinden iyinet ve sponsora dofollow link verecekler. Yarışmaya katılan kişiler sitelerindeki makaleyi yarışma sonrasında kaldıramazlar. İzinsiz kaldıran kişilere -eTicaret puanı kullanma hakkımız saklıdır, ayrıca yazıları kaldıran kişiler bir sonraki iyinet yarışmalarına katılım gösteremezler.
 • Yarışmaya iyinet forumu yöneticileri (genel moderatörlerlar) katılım gösteremezler. Kategori sorumluları, Onursal üyeler, Prestige üyeler ve Paylaşım grubu üyeleri yarışmaya katılabilirler.
 • Yarışmaya katılan tüm üyeler yarışma kurallarını kabul etmiş sayılırlar.
 • Forum yönetimi gerekli gördüğü takdirde kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yarışmaya katılım 27 Kasım tarihinde sonlanacak ve eleme süreci başlayacak. Toplam 10 site finale kalacak. Finale kalanlar arasında hem halk oylaması hem de jüri oylaması sonucunda birinci site seçilecek ve bu güzel ödülün sahibi olacak. Bu değerlendirme 15 gün sürecek ve sonuçlar 12 Aralıkta açıklanacak.

Sitelerin değerlendirilmesinde dikkate alınacak kriterler şöyle; görsellik ve işlevsellik, domain – içerik uyumluluğu, arama motoru optimizasyonu, güncellik, özgünlük.

Bu kadar güzel site arasında eminim seçim zor olacaktır. Ama İyinet bu zor süreci başarıyla tamamlayacaktır.

Şuan yarışmaya katılan 50 site var. Benimle birlikte 51 olacak 🙂 Aslında katılmak için biraz geç kaldım. Sebebi bir haftadır internete pek girememem.

Katılan herkese şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah hak eden site kazanır deyip yazıyı bitiriyorum 🙂

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

3 Yorum Yapıldı