Çanakkale Gezisi (Seyyah)

Arkadaşlarımla kampa heveslendik. Hatta çadır alıp kendi kendimize deneme bile yaptık. Sonra araştıralım dedik ve araştırırken başka güzel bir proje bulduk. Projenin ismi Seyyah.

Bu projenin amacı her yıl 100.000 genci farklı şehirlere götürüp ücretsiz bir şekilde gezdirip orayı tanıtmak. Proje çok güzel ve duyunca hemen başvuru yaptık. Aslında 3 kişiydik ancak birimiz başvuruda sıkıntı yaşadığı için 2 kişi gittik geziye.

Başvuru kolay oldu; ilk önce internetten başvuruyu yapıyorsunuz sonra belli bir yaşın altında iseniz veli izin belgesini Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne götürüyorsunuz. Proje 14-24 yaş aralığındakileri kabul ediyor. Gruplarda her yaştan kişiler yer alıyor.

Biz aslında İstanbul veya İzmir’e gidelim diye işaretlemiştik ancak ikimizi ayırmayın dediğimiz için Çanakkale çıkmış. İlk çıktığını öğrendiğimizde pek sevinmemiştik istediğimiz illerden biri olmadığı için ama gidince iyi ki gelmişiz dedik.

Gerçekten eğlenceli bir geziydi. Grubumuzdakiler de iyiydi. Hocalarımız bizlerle çok ilgiliydi. Orada yurtta kaldık. Gezilerde profesyonel rehberler bizlere eşlik etti. Yemekhanedeki yemekler çok güzeldi 🙂

Tüm günleri anlatmak zor, zaten videoda özet şeklinde var 🙂 Ancak 3. gün harikaydı. Gece tüm grup deniz kenarına doğru yürüdük, caddede güzel bir anıtın önüne oturduk. Sonra açtık müziği başladık oynamaya 😀

Bence bu kadar güzel şeyin ücretsiz olması büyük bir şans. Hala katılabilirsiniz eğer daha önceki dönemlere katılmadıysanız. Projenin internet adresindeki katılım formunu doldurmanız yeterli.

Gezi boyunca çektiğimiz fotoğrafları Facebook‘ta paylaşım. Ayrıca bir video da hazırladık. Montajı biraz sıkıntılı oldu, 4 günü 15 dakikalık bir videoya sığdırdık.

Ayrıca ilk kez YouTube’a video yükledim ve piksel piksel gözüküyor :/

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

13 Yorum Yapıldı