WBasit WordPress Teması

Geçenlerde Beyazıt abinin sitesine bakarken bir ders paylaştığını gördüm. Birkaç gündür de wordpress tema entegre etmeyi öğrenmek istiyordum. Baktım çok güzel CSS-XHTML bir tema yapmış. Hem basit, hemde neyin ne olduğunu öğreten bir tema olmuş. Temayı gördüğümde aradığım budur dedim. Çalışmalarıma başladım. Türkçe kaynak buldum ancak çok anlamadım. Sonunda güzel bir video anlatım buldum (ama ingilizce 😀 ) Ve bu tema çıktı ortaya!

Aslında ben yorum kısmı ekledim ama o beğenmediği için değiştirdi. Bu da güzel oldu. Ama facebook yorum veya disqus kullanmanızı tavsiye ederim. Daha şık durur 🙂

Tema tamamen CSS-XHTML-WP dir. Resim kullanılmadı, ancak yazılarınızda resim kullanarak temayı süsleyebilirsiniz. Denendi, güzel duruyor 🙂

Tema her temanın büyümesi için ihtiyaç duyduğu Sayfa Gösterimi ve Sayfalama eklentisine ihtiyaç duyuyor. Ben arşive ekledim, ayrıca sayfalama eklentisinin özel ayarı var. Bu sebepten eklenti olarak paylaştığım arşivdekini kullanın. Ayrıca bu sade tema bileşen destekli ve kolayca geliştirebilirsiniz.

Sade tema arayanlar ve uzun makaleler yazanlar için ideal bir tema…

DEMO ANASAYFA – DEMO KONU

  WBasit WordPress Teması (368,8 KiB, 4.746 hits)

Temayla ilgili sorularınızı ve isteklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

22 Yorum Yapıldı