pBlog WordPress Teması

Herkese merhaba. Bu sıralar çok yoğunum, hem Webmaster Sitesi’nde görevlerim var hem de yapmam gereken diğer projeler ve işler. Bu sebepten ara sıra kodlar ve WordPress ile uğraşmak biraz kafamı rahatlatıp daha iyi konsantre olmamı sağlıyor 🙂 Temanın çizimi Tayfun Erbilen‘e, CSS dökümü ise Nurçin Özer‘e ait. Aslında temayı ilk gördüğümde (birkaç ay önce) başladım ama hem üşengeçliğimden hem de o zaman okul olduğundan daha yeni bitti 😀

Temanın özelliklerine gelirsek; bileşen destekliyor. İlk olarak 3 bileşenle birlikte gelmekte, bunları tema panelinden yönetebilirsiniz. Temada kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulmuştur. Arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya optimizasyonu yapılmıştır. Yazılara iki şekilde resim ekleyebilirsiniz; özel alan veya öne çıkarılmış görsel. Özel alan ile resim eklerken özel alan ismini panelden yönetebilirsiniz.

Temanın güvenlik önlemleri alınmıştır ve temaya güncelleme denetleme butonu eklenmiştir. Mesela bir temayı WordPress tema kütüphanesinden indirdiğinizde güncelleme olduğunda size eklenti veya WordPress’i günceller gibi haber verir. Ben de buna benzer bir sistem yapmaya çalıştım. Aynısı olmasa da bence işe yarar bir özellik oldu. Tema paneline girdiğinizde en altta Güncellemeleri Denetle butonu var. Bu butona bastığınızda eğer güncelleme varsa yeni temanın linkini yoksa “Temanız güncel” şeklinde bir ifade çıkarıyor.

Tema iki eklentiye ihtiyaç duyuyor ve eklentileri arşivin içine ekledim. Temanın kurulumu zor olmasa da kullanım kılavuzu yazdım. Sizden tek isteğim; lütfen alttaki yapımcı bölümünü kaldırmayınız.

DEMO ANA SAYFADEMO KONU

  pBlog WordPress Teması (1,6 MiB, 4.191 hits)

13.08.2012 – Güncelleme Notu

  • Reklam bölümündeki kayma sorunu düzeltildi.
  • Güncelleme modülü yenilendi.
  • Yazı içerisine benzer yazılar ve sosyal ağ butonları eklendi.
  • PSD dosyası ve XHTML/CSS hali eklendi.

Temayla ilgili sorularınızı ve isteklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

75 Yorum Yapıldı
1 2