Facebook Timeline’ı Aktif Etmek

Yeni Facebook’ta işler artık “timeline” a göre yer alacak. Yakında Facebook’a girdiğinizde o kullanıcıyla ilgili sadece haberler, bilgiler vs. yerine o kullanıcıya ait herşeyi bir gazetede basılmış gibi düzenli bir şekilde görebileceksiniz. Daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere timeline arayüzünü 30 Ekim’den önce nasıl kullanabileceğinizi anlatacağım. Bunun için bir uygulama oluşturacağız ve birkaç ayarlamayla timeline arayüzü hazır olacak. İşte adım adım yapılacaklar;

  1. Facebook’a giriş yapınız.
  2. Developer uygulamasına izin vermeniz gerekecek. Eğer önceden izin verdiyseniz sorun yok ama vermediyseniz arama kutusuna “developer” yazıp uygulamaya izin veriniz.
  3. Daha sonra buradan developer sayfasından uygulama oluşturunuz. İsim vs. önemli değil sadece uygulama oluşturun.
  4. Uygulamayı başarıyla kurduğunuza emin olun. Uygulamanın ana ekranı gelecek. Ayarlar bölümü yani. Buradayken sol menüde “Open Graph” diye link olacak. Bu linke tıklayınız.
  5. Buradaki aşağıdaki boşluklardan olacak burada ilkine “read” ikincisinede “book” yazınız.
  6. Daha sonra biraz bekleyin bölümler çıkacak sonrada kaydedin ve işlemin sona ermesini bekleyin. O sırada ayrı bir sayfada facebook adresinize girin. Anasayfada size timeline aktif edip edmeyeceğinizi soracak. Aktif ettikten sonra profilinizin aşağıdaki görünümü alması gerekiyor 🙂

Yazıyı yazarken kaynak aldığım site.

Ayrıca Yücel Toluyağ tarafından hazırlanan Facebook Timeline’ı aktif yapma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

5 Yorum Yapıldı