BurakBayır.Com Webmaster Blogu

İyi günler şimdi güzel bir webmaster siteyi tanıtacağım. Öncelikle sitenin içeriği webmaster blogu. Sitenin içinde webmasterlara verilen bir çok kaynak mevcut. Sitenin amacı ise tamamen bilgi amaçlı olup kaliteli ve öğretici konularla okurlarının beğenisini kazanmaktır. Webmaster blogu denince aklımıza gelen tabiki genel konular siteler, seo, google, adsense ve bunun gibi bir çok içeriktir bunları da kolaylıkla bulmanızı sağlayacak olan nadir sitelerden biridir. Bunun yanı sıra sitede Programlama dilleri php, asp, aspx, html birçok temel bilgiler mevcuttur. Siteye baktığımızda sosyal medya, teknoloji haberleri, sözlük, komedi mizah gibi kategorilerede yer vermiş sayın adminimiz, böylelikle hem takipcilerine öğreti verip hemde biraz genel bilgiler ile bloğu şenlendirmek istemiş.

Sitede her konuya yer verilmiş kısacası webmasterlar için en faydalı olan bilgiler verilmiş, paylaşımlar yapılmış. Nasıl web master olunacağı anlatılmış detaylı açıklamalarıyla, bir çok seo aracına ve taktiklerine yarar ve zararlar anlatılmış, Google ve dünyanın en büyük reklam geliri olan adsense hakkında tiyolar ve açıklayıcı anlatımlara yer verilmiş. Arama motorları hakkında bilgiler içeren yazılar yayınlanmış, Sosyal medya hakkında önemli bilgiler, Günümüzün en büyük webmaster araçlarından biri olan wordpress ücretsiz hazır sisteminin önemli ve yararlı eklentileri ve temalarına yer verilmiş.

Günümüzde hemen hemen web sitelerine sahip bir çok site sahibi var, ama ne yazıkki siteyi açmak kolay ama şuda var ki site hakkında bilgisi olmayan çok webmaster arkadaşımız var işte burada burak bayır devreye giriyor, bu sitede nasıl webmaster olunur makalesi altında webmaster olmanın şartlarını ve nasıl webmaster olunacağını sırasıyla güzel bir şekilde anlatmıştır. Webmaster olmanın bir çok yolu vardır tabiki ama günümüzde ücretsiz site açan herkes webmaster ! blog açan herkes webmaster ! kimseyi karalamak veya başka birşey yapmak istemem ama şuda vardır ki gayret eden herkes başarır gayret etmeden biyerlere varmak isteyenler herzaman kaybeden olurlar. Bir iş için bir çaba gösterinki siz başka birinin işini yaptığınızda oda size çaba göstersin. Webmasterliğin en önemli kriterlerini adminimiz anlatmış. Güzel ve zevkli makale olmuş herkese tavsiye ediyorum. Webmasterların okuması gereken bir site olduğunu düşünüyorum, teşekkürler.

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

7 Yorum Yapıldı