Twitter’da 100 Özür Cezası

Malezyalı Fahmi Fadzil, Twitter’da 100 kere özür diledi. Yakın bir arkadaşı işten çıkarılınca çalıştığı firma olan Blu Inc Media hakkında Twitter’da yazmaması gereken şeyler yazan Fahmi birkaç saat içinde özür dilemiş olsa da kendini affettirmeyi başaramadı.

Olay hukuki bir sürece girince her iki tarafın avukatları yazışmalara başladı. Uğradıkları zarar sebebiyle Fahmi Fadzil’in kendilerinden 1 kez özür dilemesini yeterli görmeyen Blu Inc Media’nın avukatları, 3 gün içinde Twitter hesabından 100 kere özür dilemesini istediler.

Twitter hesabından “Blu Inc Media ve Kadın Dergisine iftira attım. Onların insan kaynakları politikaları hakkında söylediğim şeyler doğru değildir. Sözlerimi geri alıyorum ve bu vesileyle özür diliyorum” mesajını 3 gün içinde 100 kez tekrarlayan Fahmi Fadzil bu hareketiyle haber konusu olmayı başardı.

Yazar: İsmail Görkem Kara

Ben web ile uğraşan bir öğrenciyim. Web tasarım ve web programlama alanında kendimi geliştiriyorum. PHP ve WordPress ile ilgileniyorum. Boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

6 Yorum Yapıldı